Başlangıç / Wordpress / WordPress Haberleri / WordPress’i Kurduktan Sonra Yapılması Gereken 5 Şey

WordPress’i Kurduktan Sonra Yapılması Gereken 5 Şey

WordPress’i Kurduktan Sonra Yapılması Gereken 5 Şey

WordPress‘i ilk kurduğumuzda varsayılan olarak bazı içerikler veya eklentiler otomatik olarak gelir.Bu yazımızda WordPress’i kurduktan sonra yapılacak beş şeyi ve bir öneriyi görelim.

#1 Merhaba Dünya

İlk olarak Merhaba Dünya konulu yazıyı çöp kutusuna atın.Merhaba Dünya adlı yazıyı çöp kutusuna atarsanız otomotik olarak Hello Word konulu yorumda çöp kutusuna gidecektir.

#2  Örnek Sayfa

WordPress ilk olarak Örnek Sayfa adlı bir sayfa oluşturacaktır.Sayfalar kısmından bu sayfayı silebilirsiniz.Eğer bu sayfaları silmezseniz arama motorları ilk olarak bu sayfaları dizine ekleyecektir buda sitenizi bir anlamda kötü etkiyecektir.

#3  Kalıcı Bağlantılar

WordPress ilk olarak yazılarınızın linkini Gün/Ay/Yıl olarak oluşturacaktır.Ayarlar>Kalıcı Bağlantılarkısmından Yazı ismi seçeneğini işaretleyin.

#4  Seo Eklentisi
Sitenizin arama motorlarına indexlenmesine yardımcı seo eklentilerini kullanabilirsiniz.Bu işlemi ilk başta yapmak düzenli bir seo yapısına sahip olmanızı sağlar.

Önerim:Yoast Seo

#5 Sitemap
Wordpress’i kurduktan sonra mutlaka ama mutlaka Sitemap oluşturun.Bunun için size tavsiyem Google XML Sitemaps eklentisi.

#Öneri

Siteniz tasarım sırasında iken kullanıcıların arama motorunda sizi bulmasın diye “Sayfayı Ayarlar/Okuma Ayarları/Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine engel olmaya çalış” yaparak tasarım işiniz bittikten sonra tekrar aktif edebilirsiniz.

3 Yorumlar

  1. Sitemapı nasıl ayarlıcağımı merak ediyordum önerdiğiniz eklenti otommatik ekliyormus teşekkür ederim

  2. Bu adımları yeni sitem için uygulicam teşekkür ederim.

  3. Hali hazırda ve yeni kuracağım bloglarım için iyi oldu teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Sende soru sor hemen cevaplasınlar para kazan!