Başlangıç / Scriptler / PHP Scriptler / Kişisel Blog Scripti 2018

Kişisel Blog Scripti 2018

Merhabalar, arkadaşlar forum üzerinde gezinirken harika bir scripte rastladım sizinle paylaşmak istedim; )

Tamamen yapımcı tarafından ücretsiz olarak paylaşılıyor, admin paneli mevcut kolay bir kullanıma sahip , ayrıca soru-cevap ve video – galeri mevcuttur..

kişisel blog teması, kişisel blog scripti, kişisel blog yap

admin paneli,php

Script hakkında ve kurulum bilgileri aşağıdadır..

Blog Yönetimi

Blog sayfaları blog yazısı girişi ve blog kategorileri yönetimi olmak üzere iki kademeden oluşuyor. Sınırsız sayıda kategori oluşturup yazdığınız yazıları bu kategorilere göre ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz. Yazdığınız yazıları editörün seçimi veya manşet yazı olarak seçebilirsiniz. Yazılara normal ve manşet resim olmak üzere iki tip resim yükleyip kaydedebilirsiniz.

Soru-Cevap Sayfaları

Soru-cevap sistemi artık birçok sitede forumların yerini aldı. Bende hazır bir soru-cevap scriptini kendi web sayfama uyarladım daha doğrusu sistemin içine gömdüm diyebilirim. Bu sayede yazdığınız yazılar için sorular sorup ziyaretçiler ile daha iyi bir şekilde etkileşime geçebilirsiniz.

Video Sayfası

Beğendiğiniz ilginiz çeken videoları siteniz üzerinden başkaları ile paylaşabilirsiniz. Blog sisteminde olduğu gibi kategori sistemi mevcuttur. Videoları embed kodları sayesinde sitenizde yayınlayabilirsiniz.

Galeri Sayfası

Galeri sayfasını ister bir ürün inceleme sayfası olarak isterseniz genel bir galeri sayfası olarak kullanabilirsiniz. Önce galeri oluşturup sonrasında sınırsız sayıda resim ve açıklamasını galeri içine kaydedebilirsiniz.

Site Dizini

Site dizini sayfalarında kategorilere ayrılmış birçok siteyi eklebilir veya ziyaretçilerin eklediği sitelerini onayladıktan sonra yayınlayabilirsiniz.

Flash Oyun Sayfası

Flash oyunlar için kategoriler oluşturup sonrasında elde ettiğiniz embed kodları ile bu kategorilere flash oyunlar ekleyip ziyaretçilerinizin daha fazla süre sitede kalmasını sağlayabilirsiniz.

Özel Sayfalar

Aklınıza gelebilecek başka türde sayfalar için online sayfa oluşturucuyu kullanabilirsiniz. Sayfa başlığını oluşturduktan sonra html kodları aracılığı ile online sayfanızı oluşturup yayınlayabilirsiniz.

Sonuç olarak ücretsiz responsive php blog scripti ile bir web site açmak istiyorsanız bu ücretsiz scripti kullanabilirsiniz.

Kurulum oldukça basittir. İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı bir klasöre açtıktan sonra config.php dosyasını her hangi bir editörde açıp aşağıda gözüken kodlardaki veritabanı bilgilerini kendi bilgileriniz ile düzenleyin.

$dbhost = “”; //Veritabanı adresi genelde localhost olur
$dbuser = “”; //Veritabanı Kullanıcı Adı
$dbpass = “”; //Veritabanı Şifresi
$dbdata = “”; //Veritabanı Adı

Ayrıca aynı dosyada ve bu kodların üst tarafında bulunan aşağıdaki kodlarıda elle kendi bilgileriniz ile düzenlemeniz gerekmektedir.

$askurl = “/ask/”;
$title = “iyiscript.com”;
$email2 = “iyi@script.com”;
$titled = “İyiscript.com”;

Dosyayı kaydedip kapatın. Şimdi klasör içindeki tüm dosya ve klasörleri ftp ile server’ınıza gönderin. Upload işlemi bittiğinde site adresinizi yazıp siteye giriş yapın, hepsi bu kadar.

Yönetici sayfası için /admin/index.php yolunu izleyip kullanıcı adı ve şifresine admin yazarak ilk girişi yapın. Yönetim sayfasında, güvenliğiniz için sol taraftaki menüden Yönetici menüsünü bulup her iki giriş bilgisinide değiştirin.

Ayrıca blog scriptinde kendi sayaç ve istatistik sistemi mevcuttur. Günlük ziyaretçi sayısını, nereden geldiklerini, sistem bilgilerini gibi birçok değere yönetici panelindeki Sayaç sayfasından ulaşabilirsiniz. Ekstra bir analiz sistemine üye olmadan sitenizin ziyaretçi demografisi ile alakalı pek çok bilgiyi buradan alabilirsiniz.

Scriptin eksikleri olabilir arkadaşlar, açık kaynak kodludur istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz lütfen bu konu hakkında yardım istemeyiniz, sitemizdeki scriptler bedava olarak yayınlanıyor o yüzden rar şifrelerini lütfen yorumda belirtin gönderelim.. Bunun nedeni kimsenin saygı duymaması.. Uğraşıyoruz emek veriyoruz ama yinede 1 yorumu çok görüyorsunuz.. ; )

Ücretsiz olarak kolay şekilde indirebilirsiniz.. Blog Scripti v3 indir

İlginizi Çekebilir

Link Kısaltma Scripti

Merhabalar, Script istek bölümünden ulaşan arkadaşlar link(url) kısaltma scripti php istediler. Link.tl Link. im vb …

2 Yorumlar

  1. AHMET SERDAR CANIBEK

    Merhabalar Elinize Sağlık 🙂 Ama Rar şifreli

  2. rar şifresi “ogznet.com”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Sende soru sor hemen cevaplasınlar para kazan!